Aktuální počasí

Počasí dnes:

13. 4. 2021

zatazenosde

Bude oblačno až zataženo, místy přeháňky nebo slabý déšť, od 400m srážky sněhové. Denní teploty 2 až 6°C. Noční teploty 2 až -2°C.

Přehrát/Zastavit Další

Navigace

Výběr jazyka

  • Česky
  • English
  • Deutsch

Obsah

Obec Kladeruby, ve které se nachází naše škola, leží v mikroregionu Kelečsko, 13 km od města Valašské Meziříčí a 5 km od spádové školy v Kelči. Škola je umístěna na kopečku při hlavní cestě do města Kelč.
Je to jednopatrová budova umístěna ve školní zahradě. V přízemí budovy je šatna dětí MŠ a žáků ZŠ, jedna třída mateřské školy, školní kuchyně, školní jídelna, kancelář, sklady potravin, sociální zařízení
pro děti a pracovníky školy, šatny pro pracovníky školy a sanitární místnost. V prvním patře jsou dvě třídy ZŠ, ředitelna, kabinet, sociální zařízení pro žáky a pracovníky školy a společná chodba. Škola má také půdu, kde jsou skladovací prostory. V suterénu školy je umístěna plynová kotelna, sklep na některé potraviny. Zvláštním vchodem
se v suterénu vchází do prostor, které se využívají ke společným setkáním dětí, rodičů, ale i dalších obyvatel obce. Jsou vybaveny sociálním zařízením a kuchyňkou. Škola je obklopena pěknou zahradou s multifunkčním hřištěm, která slouží dětem MŠ a školní družině, je tam umístěna celá řada průlezek, pískoviště. Je tam i kůlna, ve které jsou uskladněny hračky a potřeby dětí při pobytu na zahradě. Uprostřed zahrady je vybetonovaný kulatý prostor, který využívají žáci školy v hodinách tělesné výchovy. Součástí je také altán, který je uzpůsoben pro výuku ve venkovním prostředí. Celý areál školy je oplocen.